Ekoternit EB1 - čierna

Kód: EB1BLACK
Novinka Tip
Značka: Ekoternit
12,60 € / m2 10,50 € bez DPH
Objednané

Jedinečné riešenie pre tých, ktorý uprednostňujú klasiku. Tvarom vychádza z osvedčenej českej tradície a patrí medzi náš najrozšírenejší výrobok

Detailné informácie

Podrobný popis

Skvele sa hodí ako náhrada starých vyslúžilých strešných šablón rovnakého tvaru.

Strešná krytina Ekoternit veľmi dobre odoláva vysokým teplotám v lete aj veľmi nízkym teplotám v zimných mesiacoch. Naša strešná krytina je tiež odolná voči pôsobeniu UV žiarenia.
Strešná krytina Ekoternit je dôkazom dlhoročných skúseností, všestranného a kvalitného využitia recyklovaného plastu. Pokiaľ premýšľate o najvhodnejšej voľbe strešnej krytiny, veríme, že je pre Vás naša ponuka najlepšia voľba.

 

Vlastnosti a technické parametre krytiny EB1

Rozmery 340×340 mm
Hmotnosť 0,77 kg
Hrúbka 5 – 6 mm
Počet ks/m2 13 ks/m2
Požiarna odolnosť skupina E
Minimálny sklon strechy 25°
Životnosť je predpokladaná dlhá životnosť a to viac ako 30 let
Použiteľnosť všetky celodebnené strešné konštrukcie

 

 

Montáž

Strešná krytina Ekoternit sa pokladá na celoplošné debnenie. Doporučujeme podložiť difúznu fóliu alebo inú izoláciu. Doporučujeme zaistiť odvetrávanie podstrešných priestorov.

Pokladanie tejto krytiny je rovnaké ako u eternitovej strešnej krytiny alebo bridlicovej strešnej krytiny a to i v prípade montáže snehových zábran.

Ukotvenie šablón strešnej krytiny je trojbodové tzn. 2 ks najlepšie medených klincov o dĺžke 40 mm a 1 ks vichrovej spony 25 x 27 mm do predvŕtaných dierok. Klince sa nedoklepávajú natesno kvôli dilatácii a nežiaducej deformácii. Pri pokládke je potrebné medzi jednotlivými kusmi zanechávať tzv. DILATAČNÚ MEDZERU 4,9 mm. Špicu prekrývajúceho kusu je potrebné vysunúť o 4,9 mm. V chladnom počasí je kladený väčší dôraz na požadovanú dilatačnú medzeru.

Dodatočné parametre

Kategória: Strešná krytina
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.77 kg

voster1erkado1vasco1solodoor1invado1portadoors1dre1perfectdoor1indoors1eclisse1setto1disting1gerflor1classen1egger1krono1fortelock1woodlook1eurofinal1arbiton1